Bij het Open Nederland Kampioenschap Bier Brouwen zijn er, verdeeld over zes klassen, 328 bieren ingezonden. Ook een aantal leden van ’t Wort Wat is in de prijzen gevallen. Hieronder zijn van alle klassen, de nummers één, twee en drie nog eens op een rijtje gezet. De lijst is aangevuld met de resterende klasseringen van de onze clubleden.
Klasse A
(77 inzendingen)
|
|
|
|
klassering
|
inzender
|
type bier
|
aantal punten
|
1
|
Dijkstra T.
|
Pilsener
|
91
|
2
|
Eijden T.J.H. van
|
Weizen
|
90
|
3
|
Dijkstra T.
|
Pale Ale (American)
|
89
|
overige klasseringen
|
|
|
|
7
|
Fukkink J.W.
|
Weizen
|
82
|
13
|
Voorde T. van de
|
Saison
|
78
|
17
|
Fukkink J.W.
|
Weizen
|
76
|
20
|
Fukkink J.W.
|
Weizen
|
75
|
23
|
Tol F. van
|
Irish Red Ale
|
73
|
25
|
Molenaar A.J.
|
Bitter (Ordinary & Best)
|
72
|
25
|
Bootsman J.M.
|
Irish Red Ale
|
72
|
30
|
Fukkink J.W.
|
Weizen
|
71
|
43
|
Eijden T.J.H. van
|
Lambi(e)k (Oude)
|
67
|
46
|
Stoop C.
|
Pilsener
|
65
|
46
|
Moor E.F. de
|
Pilsener
|
65
|
51
|
Eijden T.J.H. van
|
Pale Ale (Belgische)
|
63
|
58
|
Eijden T.J.H. van
|
Pilsener
|
60
|
61
|
Groen J.
|
Witbier
|
59
|
61
|
Eijden T.J.H. van
|
Witbier
|
59
|
74
|
Lee J.C. van der
|
Witbier
|
51
|
Klasse B
(31 inzendingen)
|
|
|
|
klassering
|
inzender
|
type bier
|
aantal punten
|
1
|
Verschoor G.J.
|
Alt
|
89
|
2
|
Staaks H. & Staaks L.
|
Stout (Milk)
|
87
|
3
|
Geilings M.
|
Porter (Brown)
|
85
|
overige klasseringen
|
|
|
|
9
|
Hartog B.
|
Dark Lager
|
77
|
9
|
Tol F. van
|
Stout (Irish Dry)
|
77
|
17
|
Eijden T.J.H. van
|
Stout (Milk)
|
72
|
21
|
Eijden T.J.H. van
|
Brown Ale
|
70
|
23
|
Eijden T.J.H. van
|
Alt
|
68
|
25
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
Stout (Irish Dry)
|
67
|
30
|
Moor E.F. de
|
Stout (Milk)
|
61
|
Klasse C
(92 inzendingen)
|
|
|
|
klassering
|
inzender
|
type bier
|
aantal punten
|
1
|
Groen J.
|
Sterke Blonde
|
86
|
2
|
Jacobs B.J.M.
|
Blond(e)
|
85
|
3
|
Cuypers - Amelinckx - van Tiggelen e.a.
|
Tripel
|
84
|
overige klasseringen
|
|
|
|
5
|
Stoop C.
|
Barley Wine (Pale)
|
81
|
7
|
Molenaar A.J.
|
Tripel
|
80
|
12
|
Lee J.C. van der
|
Tripel
|
78
|
15
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
Tripel
|
76
|
15
|
Moor E.F. de
|
Tripel
|
76
|
22
|
Molenaar A.J.
|
Bières de Garde (Ambrée)
|
75
|
34
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
Tripel
|
72
|
40
|
Neijenhoff J.Th.H. van
|
Tripel
|
71
|
49
|
Voorde T. van de
|
Tripel
|
68
|
56
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
India Pale Ale
|
65
|
59
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
Meibo(c)k & Blonde Bo(c)k
|
64
|
59
|
Hartog B.
|
India Pale Ale
|
64
|
67
|
Lee J.C. van der
|
Meibo(c)k & Blonde Bo(c)k
|
62
|
73
|
Bootsman J.M.
|
Tripel
|
61
|
73
|
Bootsman J.M.
|
Saison (Sterke)
|
61
|
80
|
Voorde T. van de
|
India Pale Ale
|
59
|
82
|
Moor E.F. de
|
Meibo(c)k & Blonde Bo(c)k
|
58
|
88
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
Tripel
|
55
|
Jos Groen en Ben Jacobs, respectievelijk de nummers één en twee in de klasse C.
Klasse D
(79 inzendingen)
|
|
|
|
klassering
|
inzender
|
type bier
|
aantal punten
|
1
|
Broek W.A.A.S. van den
|
Vlaams Bruin (Sterk)
|
92
|
2
|
Struiksma E. & Pijpker A.
|
Stout (Export)
|
85
|
3
|
Staaks H. & Staaks L.
|
Porter (Robust)
|
83
|
overige klasseringen
|
|
|
|
4
|
Bootsman J.M.
|
Dubbel
|
82
|
5
|
Eijden T.J.H. van
|
Quadrupel
|
81
|
10
|
Bootsman J.M.
|
Quadrupel
|
77
|
12
|
Lee J.C. van der
|
Quadrupel
|
76
|
12
|
Bootsman J.M.
|
Porter (Robust)
|
76
|
12
|
Bootsman J.M.
|
Porter (Robust)
|
76
|
20
|
Eijden T.J.H. van
|
Quadrupel
|
74
|
36
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
Porter (Robust)
|
71
|
36
|
Bootsman J.M.
|
Stout (Imperial Russian)
|
71
|
47
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
Scotch Ale (Strong)
|
67
|
52
|
Voorde T. van de
|
Dubbelbo(c)k
|
66
|
70
|
Molenaar A.J.
|
Stout (Imperial Russian)
|
56
|
75
|
Moor E.F. de
|
Bo(c)kbier
|
53
|
Klasse E
(31 inzendingen)
|
|
|
|
klassering
|
inzender
|
type bier
|
aantal punten
|
1
|
Fukkink J.W.
|
Chimay Blauw
|
|
2
|
Geilings R.
|
Chimay Blauw
|
|
3
|
Schrijver R.
|
Chimay Blauw
|
|
overige klasseringen
|
|
|
|
4
|
Eijden T.J.H. van
|
Chimay Blauw
|
|
4
|
Lee J.C. van der
|
Chimay Blauw
|
|
4
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
Chimay Blauw
|
|
4
|
Bootsman J.M.
|
Chimay Blauw
|
|
4
|
Hartog B.
|
Chimay Blauw
|
|
4
|
Assendelft H.
|
Chimay Blauw
|
|
Jan-Willem Fukkink, winnaar van de eerste prijs in de klasse E.
Klasse V
(18 inzendingen)
|
|
|
|
klassering
|
inzender
|
type bier
|
aantal punten
|
1
|
Peeters A.W.
|
Gagel
|
85
|
2
|
Kuik C.J.
|
Texas Brown Ale
|
84
|
3
|
Deelissen E. & Wurpel J.
|
Laurier Porter
|
83
|
overige klasseringen
|
|
|
|
4
|
Assendelft H.
|
Highlander Whisky
|
82
|
9
|
Groen J.
|
Tafelbier
|
76
|
13
|
Assendelft H.
|
Schwartz Special
|
74
|
|