Terug naar overzicht

Uitslag clubkampioenschappen 2025

tww januari 2026
Door: Wilfred van der Heijden

Allereerst ook vanuit de clubkampioenschappencommissie voor iedereen de beste wensen voor 2026 en dat we wederom maar weer mooie bieren mogen brouwen. Afgelopen jaar zijn er door de brouwers heel wat mooie bieren gebrouwen en ingeleverd voor de clubkampioenschappen. Door de samenwerking met de brouwdag- en  kwaliteitscommissie lijkt het niveau van de gebrouwen bieren toch omhoog te gaan.

In 2025 waren er 63 bieren ingeschreven voor de clubkampioenschappen, vier meer dan het jaar ervoor. Twee bieren werden uitgesloten van de wedstrijd (verkeerde dop of fles)  De keuring vond eind november plaats. Er waren zeven keuringstafels onder leiding van een keurmeester(es) met zeven of acht medeleden.

De keurmeester neemt de leden mee in het keuringsproces, zoals kleur, geur, smaak, schuimkraag en andere voor het type bier relevante factoren, In overleg worden de punten gegeven, waarbij de keurmeester de objectiviteit in de gaten houd. Omdat de prijsuitreiking al na drie weken was, moesten de bieren voor de tweede ronde door de keurmeesters thuis gekeurd worden.

Na het bekend worden van de uitslag konden de bekers worden besteld en de certificaten gemaakt De prijsuitreiking heeft, zoals gewoonlijk, op de clubavond van december plaatsgevonden. We bedanken de Keurmeesters voor hun hulp en hopen dat zij volgend jaar ook alvast in de agenda willen zetten (27 november).

Hieronder een overzicht van de prijswinnaars clubkampioenschappen 2025 met een certificaat voor alle 1e, 2e en 3e prijzen en een beker voor de nummers 1 in de verschillende klassen. En de winnaars zijn:

Wedstrijdbier Milk stout

  • 3e prijs Patricia & Chris Talbot, 78 punten
  • 2e prijs John Gouwerok en Eus Könst, 79 punten
  • 1e prijs Nick, Koen en Vok Oud, 80 punten

Wedstrijdbier Double / Imperial IPA

  • 3e prijs Laurens Hesseling, 83 punten
  • 2e prijs Marco Roosen, 84 punten
  • 1e prijs Patricia & Chris Talbot, 85 punten 

Ben en Gert 2025     John Gouwerok 2025     Laurens Hesseling 2025

Klasse A-C-V

  • 3e prijs Ben en Gery Uijtenhaak – Dennentoppen Pale Ale 83 punten   
  • 2e prijs Titus Rinia – Blond 86 punten
  • 1e prijs Nick, Koen en Vok Oud – Saison 87 punten

Klasse B–D-V

  • 3e prijs Patricia & Chris Talbot (Russian Imperial Stout ) 85 punten
  • 2e prijs Timo Dolderman en Bastiaan Dierks – Baltic Porter 86 punten
  • 1e prijs Andreas Udo de Haes – Vlaams Rood 89 punten

Titus 2025   fam. Vok

Clubkampioen 2025

Voor het clubkampioenschap moet er zijn ingeleverd: 1 wedstrijd bier en 1 bier in de categorie: A-B-C-D of V De punten van het beste bier uit deze twee groepen worden bij elkaar opgeteld.

TOP 3: 

  • 3, met een totaal van 166 punten: Laurens Hesseling
  • 2, met een totaal van 167 punten: Nick, Koen en Vok Oud 
  • 1, met een totaal van 170 punten: Chris en Patricia Talbot

Chris en Patricia clubkampioen 2025         foto clubkampioenschap 2025

Alle prijswinnaars van harte gefeliciteerd!

Uitslag 

De uitslag, per bier, met commentaar en punten is te downloaden op de website. Een lid kan na inloggen in het ‘Voor leden’ menu naar ‘Mijn uitslagen’ gaan. Daar staan alle keuringsformulieren van de bieren waarmee hij heeft meegedaan. Bovenin kun je het wedstrijdjaar kiezen. Door op het downloadknopje (links in de regel) te klikken, krijg je het keuringsrapport als PDF.

 

formulier clubkampioenschap

Jaar 2026
Voor het komende jaar staan er weer kampioenschappen gepland. Nadere info volgt via het clubblad.

Terug naar overzicht