Terug naar overzicht

Oxebar 3D-geprinte houder

tww oktober 2025
Door: René Nieuwenburg

Omdat ducttape geen permanente oplossing is… Een 3D-geprinte houder voor mijn Oxebar-vat en SodaStream-patroon.

3D printer Rene
3D printer Rene
Als brouwer probeer je altijd te verbeteren, niet alleen je bier, maar ook je gereedschap. Na wat geklooi met mijn Oxebar-vat en een los bungelend SodaStream-patroon besloot ik: “Dit moet slimmer kunnen”. Want eerlijk is eerlijk, niets is zo frustrerend als een CO₂-patroon of vat dat omvalt nét op het moment dat je trots een vers getapt biertje wilt laten zien. Dus... de 3D-printer mocht aan het werk! Ik heb een houder laten printen (https://www.printables.com/model/ 1265930-kegland-oxebar-keg-stand-including-a-sodastream-mo/files) die mijn Oxebar-plastic vat en de SodaStream-patroon stevig en overzichtelijk bij elkaar houdt.

3D print half klaar, Rene
3D print half klaar Rene
Geen los gesjouw meer met slangen en koppelingen die hun eigen leven leiden, maar een compacte, stabiele opstelling waar zelfs een professionele brouwer jaloers op zou kunnen zijn. De houder is precies op maat gemaakt (voor zowel de 4L als de 8L variant), zodat alles perfect past: het gaspatroon staat stevig, het vat blijft netjes op zijn plek en het geheel oogt alsof het zo uit een laboratorium komt, maar dan met bier in plaats van proefbuisjes. Bovendien voelt het gewoon goed om iets te gebruiken dat speciaal is ontworpen voor jouw eigen set-up.

En ja, ik geef het toe: er zat ook een vleugje “ik-wil-gewoon-zien-of-het-kan” in. Want zeg nou zelf: een 3D-geprinte oplossing voor een hobbybrouwerijprobleem, dat is toch precies de geest van het moderne brouwen? Een beetje techniek, een snufje creativiteit en een flinke dosis nieuwsgierigheid… Alles bij elkaar goed voor nóg meer plezier in het tappen van je eigen bier!

3d print gereed, Rene 3d print in gebruik, Rene

 

Terug naar overzicht